Szybkie linki

Treść strony

Samodzielne stanowisko ds. informatyzacji i statystyki

UPOWSZECHNIANIE INFORMACJI O SYTUACJI NA POWIATOWYM RYNKU PRACY
 

W urzędzie, na wniosek osób zainteresowanych- udostępniane są informacje, które pozwalają poznać aktualną sytuację na rynku pracy, poziom i stopę bezrobocia oraz strukturę zarejestrowanych osób bezrobotnych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wieku, poziomu wykształcenia, stażu pracy i czasu pozostawania bez pracy oraz ostatniego miejsca pracy, a także ich zawodów i specjalności. 

Dostępne są również informacje dotyczące poradnictwa zawodowego oraz pozostałych programów prowadzonych w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu. 

Uzyskać można także informacje o osobach niepełnosprawnych- bezrobotnych lub poszukujących pracy nie pozostających w zatrudnieniu. 

Miesięcznie opracowywana jest "Analiza lokalnego rynku pracy powiatu giżyckiego", która jest systematycznie przekazywana władzom samorządowym, ośrodkom pomocy społecznej, członkom Powiatowej Rady Zatrudnienia. Informacja ta jest również ogólnodostępna i publikowana w internecie pod adresem www.gizycko.pup.gov.pl . Zawarte w niej informacje dotyczą skali i dynamiki bezrobocia w poszczególnych gminach powiatu, jego struktury oraz działań urzędu na rzecz łagodzenia jego skutków- podejmowanych w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu.

Prowadzony jest monitoring zawodów deficytowych i nadwyzkowych, którego wynikiem jest publikowany w serwisie www.gizycko.pup.gov.pl "Ranking zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie giżyckim". 

Ponadto, doraźnie są przygotowywane szczegółowe informacje dotyczące poziomu i struktury bezrobocia oraz sytuacji na lokalnym rynku pracy dla poszczególnych samorządów oraz innych partnerów odpowiedzialnych za rozwój społeczno- gospodarczy powiatu, a także dla prasy lokalnej.
 

  • autor informacji: Roman Żmijewski
    data wytworzenia: 2011.04.19
  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2011-04-19 13:29
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2011-10-07 13:37

[drukuj całą stronę]drukuj całą stronę

Adres

Powiatowy Urząd Pracy

ul. Gdańska 11, 11-500 Giżycko
woj. warmińsko-mazurskie

REGON 510941860
NIP 845-17-11-664

Kontakt

Dane kontaktowe

tel. +48 87 429 64 40
fax. +48 87 429 64 75

e-mail: olgi@praca.gov.pl

Godziny

Godziny urzędowania

poniedziałek: 800 - 1600
wtorek - piątek: 800 - 1400
przerwa pon.-pt.: 11 00 – 11 15

Stopka strony

w górę
Ułatwienia dostępu        Przeczytaj oświadczenie o dostępności
zamknij
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.